W chłodne, ale słoneczne sobotnie popołudnie pożegnaliśmy lato w gminie Mochowo. Kapryśna jak na ten czas pogoda pozytywnie zaskoczyła wszystkich. Zapłonęło wielkie ognisko, a w popiele powoli piekły się ziemniaki.

Rozpoczęcie wydarzenia stało się okazją do przekazania przez przedstawicieli LKS Sparta Mochowo Wójtowi Gminy Mochowo Zbigniewowi Tomaszewskiemu medalu od Starosty Powiatu Płockiego – „Zasłużony Sportowy Przyjaciel Powiatu Płockiego”, a także medalu i pucharu za zajęcie II miejsca przez zawodników Klubu w „III Samorządowym Mazowieckim Turnieju Piłki Nożnej o puchar Starosty Powiatu Płockiego Marusza Bieńka”. Po tym sportowym akcencie, głos zabrał wójt gminy oraz przybyli goście Wicestarosta Powiatu Sierpeckiego Juliusz Gorzkoś i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Marcin Błaszczyk.

W części artystycznej „Pożegnania lata w gminie Mochowo” odbyły się pokazy umiejętności wokalno-instrumentalnych i tanecznych lokalnych grup artystycznych, działających w przedziale wiekowym „od przedszkola do seniora”. Wśród nich znalazły się dzieci z „HAPPY KIDS” – grupy działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mochowie, grupy taneczne ze szkół gminnych, no i oczywiście aktywni seniorzy z Chóru „Złota Jesień”.

Podczas imprezy przeprowadzony został konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę ziemniaczaną p.n.: „ZIEMNIACZANE INSPIRACJE”. O tym co można zrobić z ziemniaków przekonała się komisja konkursowa oceniająca potrawy, w skład której wchodzili zaproszeni goście. Przysmaki zgłoszone zostały przez 11 gospodyń z terenu gminy Mochowo.

I miejsce w kategorii „Danie główne” zajęły ex aequo: Maria Krajenta za przygotowanie zapiekanki ziemniaczanej oraz Genowefa Kacprowicz, która przygotowała danie – kartacze.

Z kolei I miejsce w kategorii „Sałatki” zdobyła Zofia Rzemieniewska za przygotowaną sałatkę ziemniaczaną. Dla wszystkich chętnych ogłoszone były dodatkowe konkursy, które zdominowane zostały przez najmłodszych mieszkańców gminy.

W konkursie na „NAJWIĘKSZEGO ZIEMNIAKA” nagrody zdobyli:

I miejsce – Genowefa Chmielewska

II miejsce – Oliwier Będzikowski

III miejsce – Aleksandra Witkowska

W konkursie na „NAJCIEKAWSZY KSZTAŁT ZIEMNIAKA” nagrodzeni zostali:

I miejsce – Oliwier Będzikowski

II miejsce – Julia Mikołajewska

III miejsce – Genowefa Chmielewska

Wiele wrażeń dostarczył występ gwiazdy wieczoru – zespołu „JAGODA i BRYLANT”, który rozgrzewał ze sceny swoimi gorącymi rytmami, a zabawę wieczorną dla wszystkich zapewnił zespół KRATER.

Występ gwiazdy wieczoru – zespołu JAGODA i BRYLANT finansowany jest ze środków samorządu województwa mazowieckiego.

logotypclaim_czerony_pl_

 

FOTORELACJA