W czwartek 1 czerwca zakończyliśmy tydzień wrażeń sportowych w ramach IX Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbywającego się w gminie Mochowo i objętego XXIII edycją Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2017. Z tej okazji w Szkole Podstawowej im. Adama  Mickiewicza w Bożewie odbył się Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka.

Na festyn licznie przybyli rodzice wraz z dziećmi oraz dziadkowie. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski i Kierownik Oświaty, Kultury i Promocji Gminy Anna Witkowska.

Impreza rozpoczęła się od życzeń dla dzieci, rodziców oraz pozostałych członków rodziny, które złożyli: dyrektor szkoły Włodzimierz Radecki oraz gospodarz gminy Zbigniew Tomaszewski. „…Dziś mamy wyjątkowy dzień, w szczególności ważny dla dzieci. Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam wielu uśmiechów, radości i chęci poznawania świata. Niech ten dzień będzie dla Was pełen atrakcji i zabawy. Słowa podziękowania kieruję również do Waszych rodziców, którzy wspaniale Was wychowują …” – mówił wójt.

Kolejna część imprezy miała charakter sportowo-rekreacyjny i odbywała się na boisku szkolnym, gdzie animator sportu Sebastian Szczypecki wraz z koordynatorem szkolnym Renatą Lewandowską zaprosili dzieci, rodziców, nauczycieli, dyrektora szkoły oraz wójta gminy do wspólnej zabawy ruchowej przy muzyce. Przy przygotowanych stanowiskach odbywały się liczne konkurencje, w których brały udział zarówno dzieci, jak i ich rodzice, m.in.: rzut kaloszem do celu, wyścig z przebraniem koszulki, kręgle, żółwia jazda na rowerze, przeciąganie liny, drużynowy skok w dal z miejsca, rzuty ringo do celu, rzut lotkami do tarczy, taniec z balonami dla dzieci i rodziców. Zmagania sportowe zakończył mecz piłki nożnej: rodzice kontra dzieci.

W organizację tego festynu zaangażowany był Animator Sportu, a bezpośrednim jego przygotowaniem zajęły się nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie: Renata Lewandowska i Krystyna Włoczewska. Rada Rodziców zadbała o poczęstunek. Dla dzieci i gości serwowane były kiełbaski z grilla oraz ciasta własnego wypieku.

Był to bardzo miły dzień, pełen atrakcji, który dzieci razem ze swoimi bliskimi mogły spędzić na terenie szkoły. Rodzinny Festyn okazał się wspaniałą formą czynnej rekreacji i integracji naszej lokalnej społeczności.