W dniach 12 i 13 maja w Studzieńcu odbyły się III Sierpeckie Dni Rolnika. Pierwszego dnia zwiedzający, poza stoiskami firmowymi i wystawą sprzętu rolniczego, mogli zwiedzić budynek Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu. Uczniowie szkoły przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji, m. in. przygotowali rogaliki z soczewicą, koktajle warzywno-owocowe. Każdy mógł samodzielnie przygotować sushi, wziąć udział w konkursie rzutu kaloszem lub dojenia krowy. Swoje umiejętności uczniowie zaprezentowali również podczas musztry kelnerskiej, koncertu muzycznego oraz pokazu tańca.

Drugi dzień obfitował w różnego rodzaju konkursy o tematyce kulinarnej i rolniczej, m. in. „Festiwal pierogów” zorganizowany przez Stowarzyszenie LGD „Sierpeckie Partnerstwo”. W konkursie uczestniczyło Stowarzyszenie KGW „Mazowianka” z Osieka, reprezentujące Gminę Mochowo. Przygotowane przez Panie pierogi z wody z kozim serem i rzodkiewką cieszyły się dużym zainteresowaniem. Ostatecznie KGW z Osieka zajęło drugie miejsce w konkursie. Gratulujemy!

Swoją reprezentację Gmina Mochowo miała również w „mini-turnieju gmin powiatu sierpeckiego”. Niestety w tej rywalizacji nie udało się naszej drużynie zająć jednego z pierwszych miejsc, ale mimo to dziękujemy uczestnikom za wspaniałą zabawę.

Swoje umiejętności wokalne podczas III Sierpeckich Dni Rolnika zaprezentował również Chór „Złota Jesień” z Mochowa.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć podziękowań. Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu Elżbieta Butajło podziękowała za pomoc rzeczową i finansową wszystkim darczyńcom – w tym gospodarzowi gminy Mochowo – wójtowi Zbigniewowi Tomaszewskiemu.