W niedzielę na placu przed Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie odbył się IV Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych, którego organizatorami byli Starosta Sierpecki, Burmistrz Miasta Sierpca oraz Wójtowie Powiatu Sierpeckiego. Honorowy patronat nad przeglądem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Uroczystego otwarcia Przeglądu dokonał Starosta Powiatu Sierpeckiego Jan Laskowski wraz z tegorocznym gospodarzem tego wydarzenia Wójtem Gminy Mochowo Zbigniewem Tomaszewskim.

Po uroczystej defiladzie główną ulicą Mochowa, na scenie zaprezentowało się siedem zespołów orkiestr dętych z miasta Sierpc i z terenu powiatu sierpeckiego:

1 – Orkiestra Dęta OSP w Bożewie pod batutą Władysława Adamczyka,

2 i 3 – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Goleszyna i Gozdowa pod batutą Edwarda Wielgóckiego,

4 – Orkiestra Dęta OSP z Łukomia pod batutą Piotra Wojtczaka,

5 – Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP pod batutą Michała Głowackiego,

6 – Parafialna Orkiestra Dęta ze Szczutowa pod batutą Konrada Mazurowskiego,

7 – Orkiestra Dęta OSP w Zawidzu pod batutą Jarosława Gizińskiego.

W tym roku Przegląd miał charakter nie konkursowy. Wszystkie orkiestry otrzymały puchary i dyplomy, a także nagrody pieniężne, które zostały ufundowane przez Starostę Sierpeckiego, Burmistrza Miasta Sierpca oraz wójtów gmin z terenu naszego powiatu.

Nagrodę publiczności, ufundowaną przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, otrzymała Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Bożewa. Gratulujemy naszym reprezentantom!