Zakończyły się organizowane przez nas po raz pierwszy DNI MOCHOWA, które odbyły się pod honorowym patronatem  Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Starosty Sierpeckiego. W ciągu trzech dni ostatniego weekendu sierpniowego zorganizowaliśmy dla mieszkańców imprezy plenerowe, które miały za zadanie zintegrować  ze sobą różne pokolenia, poprzez muzykę i zabawę, w połączeniu ze sportem i rekreacją, nie zapominając przy tym o tradycyjnych obrzędach dożynkowych.

Pierwszy dzień – w piątekbył okazją dla drużyn OLD BOY do pokazania swoich umiejętności gry w pikę nożną. Uroczystego otwarcia uroczystości dokonał Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski. Głos zabrali również przybyli goście: Wicestarosta Sierpecki Juliusz Gorzkoś oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Marcin Błaszczyk. Po zmaganiach na boisku, uczestnicy mogli zregenerować siły ciepłą grochówką oraz upieczoną własnoręcznie na ognisku kiełbaską. Dodatkową atrakcją tego dnia była możliwość uczestnictwa w spotkaniu tematycznym z zakresu zdrowego stylu życia i medycyny estetycznej, które, na zaproszenie Fundacji Mocni Mocą Nadziei, poprowadził polski lekarz, doktor nauk medycznych Krzysztof Gojdź.

Pierwszy dzień zakończyliśmy ogniskiem na pożegnanie lata, przy którym chętni mogli upiec kiełbaski. Wśród zmagań sportowych na sportowej murawie wyróżniły się drużyny:

I miejsce – POZYTYWKA OAZA SIERPC

II miejsce – PASY MOCHOWO

III miejsce – AMATOR RYPIN

Ponadto w rozgrywkach brały udział również: OLDBOYS DOBRZYŃ NAD WISŁĄ, UKS SKĘPE, GOLD DROPS SIERPC.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Jerzy Dramiński z AMATOR RYPIN, najlepszym bramkarzem: Dariusz Gadomski z PASY MOCHOWO, a najlepszym strzelcem okazał się Damian Majewski z POZYTYWKA OAZA SIERPC.

FOTORELACJA Z PIĄTKU