W piątek 10 lutego w godzinach popołudniowych, reprezentacja Gminy Mochowo, w towarzystwie wójta Zbigniewa Tomaszewskiego, uczestniczyła w podsumowaniu Plebiscytu Najlepszy Sportowiec Ziemi Sierpeckiej, które odbyło się w CKiSZ w Sierpcu. Dzięki doskonałej postawie i sukcesom sportowym do konkursu zostało zgłoszonych kilka kandydatur z terenu gminy Mochowo. I tak w kategorii:

  1. Młodzieżowa Drużyna Roku 2016 – LKS „SPARTA” Mochowo – rocznik 2000 i młodsi,
  2. Szkolna Drużyna Roku 2016 – HUSARKI Mochowo,
  3. Działacz Roku 2016 – Sebastian Szczypecki,
  4. Trener Roku 2016 – Sebastian Szczypecki,
  5. Najlepszy Sportowiec Szkół Gimnazjalnych – Andżelika Wesołowska,
  6. Najlepszy Sportowiec Szkół Ponadgimnazjalnych – Paulina Ziółkowska.

 

Organami typującymi nominowanych były: Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie, LKS „Sparta” Mochowo oraz Wójt Gminy Mochowo. W celu rozstrzygnięcia wyników powołana została powiatowa kapituła, w której skład wchodzili przedstawiciele wszystkich gmin powiatu sierpeckiego, a także przedstawiciele powiatowego zrzeszenia LZS i innych organizacji sportowych.

Typy zgłoszonych kandydatur w poszczególnych kategoriach były przemyślane i poparte wieloma sukcesami sportowymi i organizacyjnymi. Najlepiej wypadła drużyna młodzieżowa LKS „SPARTA” Mochowo, która zwyciężyła w swojej kategorii, zajmując pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowały się HUSARKI Mochowo. Także nominowanie Sebastiana Szczypeckiego w dwóch kategoriach przyniosło oczekiwane rezultaty – w obydwu kategoriach zajął drugie miejsce. Andżelika Wesołowska i Paulina Ziółkowska uplasowały się na bardzo dobrych trzecich pozycjach w zgłoszonych kategoriach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników.

Ceremonii wręczania nagród dokonali Burmistrz Miasta Sierpc Jarosław Perzyński wraz ze Starostą Sierpeckim Janem Laskowskim, Przewodniczącym Rady Powiatu Sierpeckiego Janem Rzeszotarskim, a także wójtami poszczególnych gmin powiatu sierpeckiego.

Po uroczystości wręczenie nagród sportowcy z gminy Mochowo udali się do budynku OSP w Mochowie, gdzie dla zwycięzców i nominowanych został zorganizowany uroczysty bal.

Podczas otwarcia Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski pogratulował zwycięzcom Plebiscytu, podziękował za godne reprezentowanie gminy Mochowo i uroczyście otworzył bal. Następnie wraz z trenerami wręczył zawodnikom drużyn: HUSARKI Mochowo i juniora młodszego LKS „SPARTA” Mochowo, wyróżnienia indywidualne dla najbardziej wyróżniających się zawodników i działaczy w sezonie 2016. Nagrodzeni zostali piłkarze, działacze i rodzice w różnych kategoriach. I tak:

Najlepszy Bramkarz – Adam Jaworski,

Najlepszy strzelec drużyny – Bartosz Włodarski,

Najlepszy zawodnik drużyny – Jakub Zawadzki,

Zdobywca najpiękniejszej bramki – Michał Załęgowski,

Najbardziej wartościowy zawodnik – Mateusz Woziwosiński,

Za niezłomną postawę w roli zawodnika – Mateusz Nadrowski,

Odkrycie sezonu – Arkadiusz Kołodziejski,

Najlepszy zmiennik – Patryk Skierski,

Najbardziej wartościowy powrót do drużyny – Mateusz Wieluński.

 

Oprócz tego wyróżniono i nagrodzono osoby szczególnie związane z klubem i działające na jego korzyść.

Najbardziej zaangażowany rodzic wśród kobiet – Magdalena Wieluńska,

Najbardziej zaangażowany rodzic wśród mężczyzn – Andrzej Kołodziejski,

Największy Sympatyk i Członek Klubu – Stanisław Kalkowski.

 

Honorowo wyróżniony został również Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski za Wzorowe Wsparcie i Pomoc LKS „Sparta” Mochowo.

 

Po ceremonii dekoracji wszyscy zgromadzenia przystąpili do wspólnego świętowania i zabawy.

Więcej zdjęć na naszym

fb_icon_325x325