Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski wraz z przedstawicielami Banku Żywności w Płocku: Prezesem – Markiem Kuczyńskim i Wiceprezesem – Aldoną Cybulską oraz Wojciechem Rychter – Honorowym Prezesem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka „Szansa na Życie” oficjalnie podziękowali wszystkim zaangażowanym w Wielkanocną Zbiórkę Żywności, przeprowadzoną na terenie gminy Mochowo w dniach od 31 marca do 2 kwietnia br. Każdy otrzymał dyplom z podziękowaniem oraz symboliczny gadżet.
W przedsięwzięcie na terenie gminy zaangażowało się ponad 180 wolontariuszy m.in. ze Szkół Podstawowych w Mochowie, w Ligowie i w Bożewie, z Publicznego Gimnazjum w Mochowie oraz młodzież z LKS Sparta Mochowo i GKS Husarki Mochowo, a także 120 opiekunów. Wolontariusze wraz z opiekunami zbierali żywność dla potrzebujących w sklepach w m. Bożewo, Mochowo, Ligowo oraz Zglenice Duże.
Dzięki bezinteresownej pracy, do koszyków trafiła ponad tona żywności, najwięcej – mąki, cukru i makaronu, na drugim miejscu znalazły się: olej, konserwy i dżemy, a w mniejszych ilościach: słodycze, kasza, ryż i dania gotowane. Dzięki wszystkim zebranym produktom przygotowane zostały 103 paczki dla potrzebujących z gminy Mochowo.
Kierujemy dla wszystkich szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc oraz za umożliwienie przeprowadzenia akcji. Dziękujemy kierownictwu i personelowi sklepów, które brały udział w zbiórce. Serdecznie dziękujemy opiekunom wolontariuszy i wolontariuszom za zaangażowanie i bezinteresowną pracę. Serdeczne podziękowania kierujemy także do niezawodnych darczyńców, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i przyłączyli się do akcji.