Po raz czwarty na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne przedszkolaki. Udział w konkursie „Zaczarowane baletki” wzięły maluszki z Płocka, Lipna, MOCHOWA, Rypina, Okalewa, Gozdowa, Szczutowa, Tłuchowa, Sierpca i Skrwilna – w sumie na scenie pojawiło się aż dwustu osiemdziesięciu siedmiu małych tancerzy.

Występy obserwowało jury w składzie: Jagoda Chojnacka, Olga Kawałek, Adrian Kowalski.

Przedszkolaki bardzo starannie przygotowują swoje układy. Zadbano o piękne stroje i rekwizyty. Widownia mogła podziwiać i oklaskiwać dzieci, które zaprezentowały tańce ludowe, współczesne, smerfów, kwiatów, policjantów, a nawet taniec żab i bocianów.

Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

  • w grupie 3-4-latków jurorzy za najciekawszy uznało pokaz przygotowany przez zespół Entliczek-Pentliczek z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sierpcu. Drugą nagrodę otrzymała Grupa A z oddziału przedszkolnego w Okalewie, a trzecią TAŃCZĄCE BRZDĄCE z MOCHOWA. Wyróżnienie otrzymały Gwiazdeczki z MP nr 2 w Sierpcu.
  • w grupie starszych przedszkolaków pierwsze miejsce przypadło Leśnym Jagódkom z MP nr 4 w Sierpcu. Drugie miejsce zajęły Maki z MP nr 2 w Rypinie, a trzecie Wirujące Nutki z Przedszkola w Tłuchowie. W kategorii 5-6-latków przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymały je Błyszczące Perełki z Zespołu Przedszkoli Miejskich nr 1 w Lipnie, Iskierka z Gozdowa i Kolorowe Kwiatki z MP nr 2 w Sierpcu.

W kategorii solistów wygrała Magdalena Kruszczewska z MP nr 3 w Rypinie. Druga była Zuzanna Smykowska, a trzecia Hanna Sobocińska – obie z MP nr 2 w Rypinie. Wyróżnienia dostały Aleksandra Kępczyńska ze Szczutowa i Amelia Stankiewicz z MP nr 3 w Rypinie.

Nagrodę publiczności otrzymał zespół Tulipany z MP w Rypinie.

foto – Extra Sierpc