Dziś na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im Adama Mickiewicza w Bożewie rozegrany został XIV Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Drużyn OSP. Do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn. Zespoły rozlosowano do 2 grup. Dwa najlepsze zespoły z roku ubiegłego, czyli OSP Bożewo i OSP Ligowo zostały rozstawione w innych grupach. Do nich „dolosowano” pozostałe ekipy. Tym sposobem w grupie A znalazły się: OSP Mochowo, OSP Bożewo, OSP Cieślin, OSP Malanowo. Do grupy B trafiły zespoły: OSP Ligowo, OSP Zglenice, OSP Bendorzyn, OSP Choczeń, OSP Osiek.

Faza grupowa polegała na rozegraniu meczy systemem każdy z każdy, a do dalszego etapu awansowały dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. O miejscach decydowała liczba zdobytych punktów (zwycięstwo – 3 punkty, remis – 1 punkt, porażka – 0 punktów).

Najlepsze w grupie A okazały się drużyn z OSP Bożewo i OSP Cieślin, które kolejno zajęły pierwsze i drugie miejsce. Z grupy B awansowały z pierwszego miejsca OSP Ligowo, z drugiego miejsca OSP Zglenice.

Faza pucharowa to mecze półfinałowe rozgrywane w systemie pierwsza drużyna z grupy A z drugim zespołem z grupy B i analogicznie pierwsza drużyna z grupy B z drugim zespołem z grupy A. Dało nam to następujące pary półfinałowe: OSP Bożewo – OSP Zglenice Duże, OSP Ligowo – OSP Cieślin. Zwycięsko ze swoich meczy półfinałowych wyszły jednostki z Bożewa i Cieślina, tym samy zmierzyły się w meczu o złote medale.

Rywalizacja o brązowe medale przypadła jednostkom z Ligowa i Zglenic Dużych. Jako lepsza z tego pojedynku okazała się drużyna z Ligowa, zajmując 3 miejsce w turnieju.

Mecz finałowy przyniósł nam wiele emocji. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 1 do 1. Triumfator został wyłoniony po serii rzutów karnych, w których więcej szczęścia miała ekipa OSP Bożewo, zwyciężając tym samym w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce – OSP Bożewo

II miejsce – OSP Cieślin

III miejsce – OSP Ligowo

IV miejsce – OSP Zglenice

Uroczystej dekoracji i wręczania nagród dokonał Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski wraz z zaproszonymi gośćmi.

Wyróżniono również najlepszych zawodników za osiągnięcia indywidualne:

  • Najlepszy strzelec – Jastrzębski Arkadiusz,
  • Najlepszy zawodnik – Bojanowski Arkadiusz,
  • Najlepszy bramkarz – Guss Marcin.

Najlepsza drużyna z eliminacji gminnych będzie reprezentować gminę Mochowo w mistrzostwach powiatu drużyn OSP.