W ostatni weekend (8-10 czerwca br.) Gmina Mochowo była gospodarzem XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Osiem najlepszych reprezentacji z terenu Mazowsza gościło w placówce Publicznego Gimnazjum im. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie, gdzie miały zakwaterowanie i pełne wyżywienie podczas trwania turnieju. Mecze rozgrywane były na obiekcie Orlik w miejscowości Mochowo. Do rywalizacji przystąpiły zespoły, które wygrały eliminacje w turniejach rejonowych na terenie Mazowsza.

Mistrzyniami rejonu płockiego zostały zawodniczki z naszego mochowskiego gimnazjum i to one reprezentowały rejon Płock na Igrzyskach w ten weekend.

Drużyny zakwaterowały się w piątek. Uroczystego otwarcie imprezy dokonał wójt gminy Zbigniew Tomaszewski.

Zmagania sportowe mogły się rozpocząć. Drużyny rozgrywały mecze grupowe w piątek i w sobotę. W niedzielę natomiast rozegrane zostały mecze półfinałowe i wszystkie spotkania o miejsca.

Naszej reprezentacji udało się awansować z grupy z miejsca drugiego. Nasze zawodniczki w półfinale rywalizowały z SP 388 Warszawa. Niestety mecz ten przegrały i pozostała im walka o trzecie miejsce. W meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się ZSO Nr 4 Radom z SP 388 Warszawa. Spotkanie to zwyciężyły dziewczęta z Radomia i okazały się najlepsze w całych Igrzyskach.

Mecz o trzecie miejsce zagrały zawodniczki mochowskie z SP Ząbki. Spotkanie to było bardzo zacięte i wyrównane. Mochowianki praktycznie cały mecz prowadziły 1:0, ale w ostatnich sekundach spotkania straciły bramkę i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Po serii rzutów karnych lepsze okazały się reprezentantki z Ząbek i to one znalazły się na podium.

Uroczystej dekoracji najlepszych drużyn oraz oficjalnego zamknięcia imprezy w niedzielę dokonał wójt gminy Zbigniew Tomaszewski.

Przez cały weekend wszystkim towarzyszyła doskonała i przyjazna atmosfera.