Jak co roku gmina Mochowo aktywnie uczestniczy w kolejnej już XXIV edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin – STMiG 2018. Ta największa impreza sportu masowego w Polsce rozgrywana jest w ramach X Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W ramach tej ogólnopolskiej akcji gmina zorganizowała na swoim terenie wiele imprez o charakterze sportowym i rekreacyjnym, w tym po raz kolejny „Gmina Mochowo na sportowo”- imprezę plenerową organizowaną w ramach ogólnopolskiej inicjatywy promującej bieganie p.t.: „Polska Biega”.

W poniedziałkowe przedpołudnie na boisku „ORLIK” w m. Mochowo Parcele zebrali się przedstawiciele wszystkich klas ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Mochowo. Imprezę uroczyście otworzył Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski wraz ze Starostą Sierpeckim Janem Laskowskim.

Wśród uczestników biegów była zacięta walka i wiele emocji, a na mecie, wszyscy uczestnicy otrzymywali wodę oraz przekąskę w postaci herbatników, batonów i jabłek. Jako posiłek regeneracyjny, po tak dużym wysiłku, była serwowana przez panie ze stołówki grochówka. Tuż po południu odbył się bieg główny na dystansie ok. 5,5 km oraz nordic walking na trasie ok. 2 km.
Dla zwycięzców każdej kategorii z miejsc I – III przygotowane zostały medale i dyplomy oraz bidony. Uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii dokonali: wójt gminy wraz z dyrektorami szkół i obecnymi radnymi oraz przybyły Wicestarosta Sierpecki Wojciech Rychter.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe naszej akcji „Gmina Mochowo na sportowo”:

  1. Fundacji „Mocni Mocą Nadziei”
  2. Firmie Handlowej DUET Spółka Cywilna z Gozdowa
  3. Bankowi Żywności w Płocku