W niedzielę popołudniu już po raz czwarty wspólnie kolędowaliśmy na placu przed Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie. Wśród obecnych dało się odczuć ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na początku spotkania ks. Krzysztof Wojciech Muzal, proboszcz Parafii p.w. św. Marcina w Mochowie, odczytał fragment ewangelii, po czym Harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie przekazali Gospodarzowi Gminy – Zbigniewowi Tomaszewskiemu Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie Wójt Gminy przekazał je przedstawicielom naszej społeczności: kościoła, samorządu powiatowego i gminnego, szkół, dzieci i młodzieży, seniorów, straży, biblioteki, pomocy społecznej, organizacji pozarządowej.
W dalszej części uroczystości, po złożeniu życzeń świątecznych mieszkańcom przez Przewodniczącego Rady Powiatu Sierpeckiego Juliusza Gorzkosia oraz Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego, wszyscy tradycyjnie podzielili się opłatkiem.
Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd wraz z chórem „Złota Jesień” z PZERiI Koło w Mochowie. Podczas całego spotkania można było podziwiać wystawianą przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie szopkę bożonarodzeniową. Niespodzianką dla najmłodszych była wizyta Św. Mikołaja z workiem pełnym słodyczy. Dodatkową atrakcją wieczoru była wystawa lokalnego rękodzieła świątecznego.
Na zakończenie dla wszystkich zebranych przygotowany został mały poczęstunek wigilijny – gorący czerwony barszczyk wraz z pasztecikiem.