W sobotę po raz pierwszy na boisku gminnym w Mochowie Parcele odbył się Piknik Rodzinny „LATO na START”. Przedsięwzięcie zorganizował Wójt Gminy Mochowo, a Marszałek Województwa Mazowieckiego objął je honorowym patronatem.

Piknik oficjalnie rozpoczął się o godzinie 16:00 od przemówień Wójta Gminy Mochowo Zbigniewa Tomaszewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Sierpeckiego Przemysława Burzyńskiego. Następnie na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci z grupy ZUMBA KIDS, która działa przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Mochowie. Podczas Pikniku można było skorzystać z fachowych porad przedstawicieli Sierpeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sierpca. Wręczono również medale, puchary i nagrody zwycięzcom konkurencji, które towarzyszyły Piknikowi: Turnieju Piłki Plażowej Siatkowej oraz Turnieju Piłki Nożnej dla Drużyn OLD BOY.

Wiele emocji, zwłaszcza młodzieży, dostarczył koncert w wykonaniu zespołu DEJW, który sfinansowany został ze środków samorządu województwa mazowieckiego. O oprawę muzyczną zabawy tanecznej zadbał z kolei zespół EXPANDER.

Podczas przedsięwzięcia dużym zainteresowaniem, nie tylko najmłodszych, cieszyły się dodatkowe atrakcje towarzyszące imprezie: wystawa pojazdów zabytkowych, skaczące dmuchane kule BUBBLE BALLS, FOOTBALL DART, ZORBA – ZORBING, zjeżdżalnia dmuchana, zamek dmuchany do skakania, animacje dla dzieci itd.

info_dofinans

 

info_dofinans — kopia