Dzisiaj w Szkole Podstawowej im. Adama  Mickiewicza w Bożewie odbył się Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka. Celem tej imprezy było rozbudzenie zainteresowań sportowych i promowanie zdrowego stylu życia. Festyn wpisał się w rozpoczęty 26 maja X Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich oraz XXIV Sportowy Turniej Miast i Gmin 2018. Uroczystość była ukoronowaniem Tygodnia Sportu w Gminie Mochowo.

Na festyn licznie przybyli rodzice wraz dziećmi, a także dziadkowie. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Mochowo – Zbigniew Tomaszewski, radny – Andrzej Kajkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Olga Lewandowska.

Impreza rozpoczęła się od życzeń dla dzieci, rodziców oraz pozostałych członków rodziny, które złożyli: Dyrektor Szkoły – Włodzimierz Radecki oraz Wójt Gminy Mochowo – Zbigniew Tomaszewski.

Festyn miał charakter sportowo – rekreacyjny i odbywał się na boisku szkolnym. Animator sportu – Sebastian Szczypecki wraz z organizatorką – Renatą Lewandowską zaprosili dzieci, rodziców, nauczycieli, Dyrektora Szkoły oraz Wójta Gminy Mochowo do wspólnej zabawy ruchowej przy muzyce. Przygotowane zostały stanowiska do przeprowadzenia różnorodnych konkurencji, w których brały udział zarówno dzieci, jak i rodzice. Były to: rzut kaloszem do celu, wyścig z przebraniem koszulki, kręgle, „żółwia” jazda na rowerze, drużynowy skok w dal z miejsca, rzuty ringo do celu, rzut lotkami do tarczy, taniec z balonami, taniec z figurami. Największą popularnością cieszyło się przeciąganie liny. Zmagania sportowe zakończył mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci. Za przygotowanie tej części odpowiedzialne były panie: Renata Lewandowska i Krystyna Włoczewska.

Rada Rodziców i rada pedagogiczna zadbały o poczęstunek. Szkoła Podstawowa w Bożewie jest „Szkołą promującą zdrowie”, dlatego też zamiast tradycyjnych kiełbasek z grilla serwowano owoce oraz zdrowe i kolorowe kanapki.

Był to bardzo miły dzień, pełen atrakcji, który dzieci mogły spędzić razem ze swoimi bliskimi na terenie szkoły. Rodzinny Festyn okazał się wspaniałą formą czynnej rekreacji i integracji lokalnej społeczności.