W sobotę 11 listopada uroczyście obchodziliśmy w naszej gminie Narodowe Święto Niepodległości. W mochowskim kościele p.w. św. Marcina została odprawiona przez Ojca Miłosza Zwardoń-Ofm Msza Św., będąca jednocześnie Mszą odpustową. Jak co roku przed Mszą Chór „Złota Jesień” PZERiI Koło w Mochowie zaśpiewał półgodzinny koncert pieśni patriotycznych. Uroczystego charakteru podczas Mszy nadały poczty sztandarowe ze szkół gminnych oraz Ochotniczych Straży Pożarnych. Po zakończeniu części obrzędowej w kościele, uczestnicy w uroczystym przemarszu przeszli do budynku OSP w Mochowie, gdzie wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski. Głos zabrał również Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Sierpcu Marcin Błaszczyk. Czytaj dalej „Gminne obchody Święta Niepodległości”




