back1
previous arrow
next arrow





Finałowa Gala konkursu „ECO-MODA”

W dniu 22 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbyła się Finałowa Gala konkursu na wykonanie stroju z materiałów ekologicznych, surowców wtórnych „ECO-Moda 2016”. Organizatorem konkursu była Gmina Miasto Sierpc, która pozyskała na to przedsięwzięcie dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Tematem przewodnim konkursu był świat bajek, filmu i popkultury, a udział w nim mogli wziąć uczniowie szkół powiatu sierpeckiego. Czytaj dalej „Finałowa Gala konkursu „ECO-MODA””

Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa

W dniach 9 i 10 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie, Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie oraz w Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie dokonano oficjalnego otwarcia trzech „Sierpeckich Ponadgminnych Świetlic Środowiskowych” – jednej, funkcjonującej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie, drugiej – w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie, trzeciej – w Publicznym Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie. Czytaj dalej „Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa”