back1
previous arrow
next arrow





Uroczystości oddania do użytku ronda w Sierpcu

W piątek 7 kwietnia br. Wójt Zbigniew Tomaszewski wziął udział w uroczyści oddania do użytku niedawno wybudowanego ronda na skrzyżowaniu ulicy Piastowskiej z ulicami Świętokrzyska i Romualda Traugutta w Sierpcu, które nosi imię Franciszka Łazowskiego.

Czterowlotowe skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 541 w km 88+912 w Sierpcu z drogą powiatową nr 3772W stanowiło niebezpieczny element infrastruktury drogowej. Dotychczas w tym miejscu było skrzyżowanie skanalizowane z wyspami dzielącymi na wlotach dróg podrzędnych, które zajmowało bardzo dużą powierzchnię. Ze względu na dużą liczbę zdarzeń drogowych podjęto decyzję o przebudowie istniejącego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo.

Czytaj dalej „Uroczystości oddania do użytku ronda w Sierpcu”