W ostatni weekend (8-10 czerwca br.) Gmina Mochowo była gospodarzem XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Osiem najlepszych reprezentacji z terenu Mazowsza gościło w placówce Publicznego Gimnazjum im. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie, gdzie miały zakwaterowanie i pełne wyżywienie podczas trwania turnieju. Mecze rozgrywane były na obiekcie Orlik w miejscowości Mochowo. Do rywalizacji przystąpiły zespoły, które wygrały eliminacje w turniejach rejonowych na terenie Mazowsza.
Mistrzyniami rejonu płockiego zostały zawodniczki z naszego mochowskiego gimnazjum i to one reprezentowały rejon Płock na Igrzyskach w ten weekend.
Drużyny zakwaterowały się w piątek. Uroczystego otwarcie imprezy dokonał wójt gminy Zbigniew Tomaszewski. Czytaj dalej „XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną dziewcząt”




