Dokonano już oficjalnego odbioru inwestycji, celem której było stworzenie targowiska gminnego „Mój Rynek” w Mochowie. Targowisko posiada parking, miejsca zadaszone, jak i powierzchnię otwartą, która będzie oddana do dyspozycji handlującym. Teren targowiska wyposażono w energię elektryczną i potrzebne sanitariaty. W budynku socjalno-biurowym powstanie sala, w której podziwiać będzie można rękodzieła i produkty lokalne wykonane przez mieszkańców gminy Mochowo.
Przed gminą jeszcze odbiory inwestycji przez odpowiednie służby, po których będzie można korzystać z tego pięknego i funkcjonalnego miejsca stworzonego z myślą o okolicznych mieszkańcach.
Na początek funkcjonowania targowiska planuje się 2 dni targowe w tygodniu – każdy poniedziałek i czwartek. Targowisko już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród sprzedających z różnych branż. Szczegóły związane z otwarciem targowiska dla kupujących i sprzedających będą dostępne wkrótce.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

tablica_targowisko_ost