W piątek w hali sportowej w Mochowie rozegrany został turniej o Puchar Wójta Gminy Mochowo w halową piłkę nożną dziewcząt dla gimnazjum i szkół podstawowych.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Zbigniew Tomaszewski, życząc wszystkim drużynom jak największych sukcesów, rywalizacji zgodnie z zasadami fair play na jak najwyższym poziomie oraz pomyślności w 2019 roku. Wójt podkreślił, że wynik nie jest najważniejszy, że liczy się przede wszystkim wspólna zabawa i możliwość spotkania się z drużynami z innych szkół.

W zawodach udział wzięło 6 drużyn z terenu powiatu sierpeckiego. Dwie drużyny były z miejscowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie, dwie drużyny przyjechały ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza z Bożewa, jedna drużyna przybyła ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych z Ligowa, a jedna drużyna przyjechała ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki z Gójska. Była obecna również reprezentacja Publicznego Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie.

Organizatorem imprezy był Urząd Gminy w Mochowie. Za prawidłowy przebieg zawodów odpowiedzialni byli Sebastian Szczypecki Animator Sportu oraz Sławomir Malanowski Sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS w Sierpcu. Obaj Panowie bacznie przyglądali się rozgrywkom, aby wyłonić najlepsze zawodniczki, które w sobotę 19 stycznia br. pojadą do Piaseczna reprezentować klub z Mochowa w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Kobiet.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie (drużyna nr 1)

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku

III miejsce – Publiczne Gimnazjum im. gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie (drużyna nr 1)

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie (drużyna nr 2)

VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie (drużyna nr 2).

VII miejsce – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie.