W piątek 12 maja br. Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Sierpcu obchodziła 25-lecia powołania. W tym podniosłym wydarzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się Mszą św. w Kościele św. Maksymiliana Kolbego w Sierpcu. Po mszy strażacy i goście przemaszerowali w uroczystej kolumnie na plac przed Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. Tam odbył się apel. Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu bryg. Marcin Strześniewski przywitał przybyłych gości: Zastępcę Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdana Łasicę, Wicestarostę Sierpeckiego Juliusza Gorzkosia, Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Misztala, wójtów gmin powiatu sierpeckiego, radnych powiatu sierpeckiego, prezesów i naczelników OSP z powiatu sierpeckiego, kierowników instytucji i dyrektorów szkół z terenu powiatu.

Podczas apelu wręczono odznaczenia, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz medale dla wyróżnionych i zasłużonych strażaków.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu otrzymała wyróżnienie „Promazovia” przyznawane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, które w jego imieniu wręczył Tomasz Kominek Dyrektor Delegatury w Płocku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz tytuł „Zasłużony dla Powiatu Sierpeckiego”, który na ręce Komendanta PPSP w Sierpcu złożyli Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Misztal oraz Wicestarosta Sierpecki Juliusz Gorzkoś.

Na zakończenie Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu bryg. Marcin Strześniewski złożył podziękowania za wsparcie i bezinteresowną pomoc wszystkim darczyńcom, w tym gospodarzowi gminy Mochowo – wójtowi Zbigniewowi Tomaszewskiemu.

 

foto Starostwo Powiatowe w Sierpcu