W czwartek 7 czerwca br. na boisku przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie odbył się XV Bieg Trzeźwości.

Organizatorami tego Biegu byli: Wójt Gminy Mochowo, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Gminy w Mochowie, Placówki Oświatowe z terenu Gminy Mochowo oraz Animator Sportu w Mochowie.

Imprezę uroczyście otworzył Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski wraz z przewodniczącym Rady Gminy Mochowo Janem Głodkowskim. Głos zabrał również dzielnicowy Gminy Mochowo Wiesław Stępkowski, który przekazał informację dzieciom i młodzieży na temat bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Zawody dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum rozgrywane były w różnych kategoriach wiekowych, oddzielnie dziewczęta i oddzielnie chłopcy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również bieg otwarty na dystansie 5000 m w dwóch kategoriach: kobiety i mężczyźni do 45 lat i powyżej 45 lat.

Wśród uczestników biegów była zacięta walka i wiele emocji, a na mecie, wszyscy uczestnicy otrzymywali wodę oraz słodką przekąskę w postaci herbatników cukierków. Jako posiłek regeneracyjny, po tak dużym wysiłku, była serwowana przez panie ze stołówki pyszna grochówka. Dla dzieci i młodzieży szkolnej z każdej kategorii wiekowej , oddzielnie dziewczęta i chłopcy za miejsca I – III przygotowane zostały medale i dyplomy. Natomiast w kategorii klas „0” wszystkie dzieci otrzymały dyplomy za udział w biegu. Dla dorosłych za zajęcie miejsc I-III przygotowano również medale i dyplomy. Była również nagroda dla najstarszego i najstarszej zawodniczki biegu.

Uroczystej dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii dokonali: wójt gminy wraz ze skarbnikiem gminy oraz dyrektorzy szkół, obecni radni i Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Celem biegu było propagowanie zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie biegania wśród dzieci, młodzieży szkolnej  i osób dorosłych.