Dzięki uprzejmości Banku Żywności w Płocku w dniach od 31 marca do 2 kwietnia br. na terenie gm. Mochowo przeprowadzona została Wielkanocna Zbiórka Żywności.

W akcję aktywnie włączył się Wójt Gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski. W przedsięwzięcie na terenie gminy zaangażowanych zostało ponad 180 wolontariuszy m.in. ze Szkół Podstawowych w Mochowie, w Ligowie i w Bożewie, z Publicznego Gimnazjum w Mochowie oraz młodzież z LKS Sparta Mochowo i GKS Husarki Mochowo, a także 120 opiekunów. Wolontariusze wraz z opiekunami zbierali żywność dla potrzebujących w sklepach w m. Bożewo, Mochowo, Ligowo oraz Zglenice Duże.

Do koszyków trafiła ponad tona żywności, najwięcej – mąki, cukru i makaronu, na drugim miejscu znalazły się: olej, konserwy i dżemy, a w mniejszych ilościach: słodycze, kasza, ryż i dania gotowane. Dzięki wszystkim zebranym produktom zrobione zostały 103 paczki dla potrzebujących z gminy Mochowo.

Dziękujemy przedstawicielom Banku Żywności w Płocku – Prezesowi – Markowi Kuczyńskiemu oraz Wiceprezes – Aldonie Cybulskiej za umożliwienie nam włączenia się w tegoroczna zbiórkę. To już nasza czwarta wspólna akcja.

foto: koordynatorzy zbiórki oraz opiekunowie

PEŁNA FOTORELACJA